Fellow Travel

nasza dewiza
×

Uwaga

SMTP Error: Could not authenticate.

Paryż I Zamki Nad Loarą

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Paryż -  Chambord - Chenonceau -  Blois

Znakomite połączenie: pobyt w Paryżu - metropolii żyjącej tempem XXI w., stolicy światowej mody i sztuki, oraz powrót do przeszłości - zwiedzanie słynnych zamków, bajkowo położonych nad brzegami Loary i jej dopływów Większość zamków pochodzi z epoki renesansu,

zostały zaprojektowane przez włoskich artystów dla francuskich królów i arystokratów. Ponad 300 zamków w Dolinie Loary tworzy krainę historyczną chętnie odwiedzaną przez turystów z całego świata. Klasyczny, bardzo dobrze rozplanowany program zwiedzania Paryża pozwala w krótkim czasie poznać najważniejsze miejsca i poczuć wspaniałą atmosferę stolicy świata.

Łączna trasa we Francji: 970 km.

1. Dzień
Zbiórka uczestników. Wyjazd do Francji.

2. Dzień
Przyjazd do hotelu na przedmieściach Paryża, zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku przejazd do centrum PARYŻA sławnym paryskim metrem (RER): Centrum Pompidou, Hôtel de Ville - siedziba administracji miasta, zwiedzanie katedry Notre-Dame wzniesionej na wyspie La Cité, Dzielnica łacińska: Panteon, Sorbona, bulwar St-Michel, bulwar St-Germain. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

3. Dzień
Śniadanie. Przejazd autokarem do centrum Paryża; zwiedzanie: bazylika Sacré-Coeur wzniesiona na szczycie wzgórza Montmartre, Place du Tertre - jedno z najbardziej malowniczych miejsc Paryża. Spacer rue des Saules gdzie znajduje się legendarne miejsce spotkań paryskiej bohemy - Au Lapin Agile, przez Place Pigalle do Place Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Spacer po Polach Marsowych. Czas wolny. Dla chętnych wjazd lub wejście na wieżę Eiffla, uważaną za symbol Paryża. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie. Kolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

4. Dzień
Wczesne śniadanie. Całodzienna wycieczka autokarowa do zamków nad Loarą. Przejazd do zamku w CHAMBORD, największej i najsłynniejszej rezydencji w dolinie Loary, wspaniałe dzieło architektury renesansu. Ogromna rezydencja ma ponad 400 pomieszczeń, otacza ją rozległy park i lasy. Następnie zwiedzanie zamku CHENONCEAU, niezwykle romantycznego, wspartego na przęsłach, wznoszącego się nad łagodnym nurtem rzeki Cher. Późnym popołudniem wyjazd do BLOIS. Zwiedzanie zamku, z którym łączy się wiele wydarzeń z historii Francji. Spacer po mieście: malownicza starówka, nabrzeże Loary, katedra St-Louis. Późnym wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

5. Dzień
Śniadanie. Przejazd autokarem do centrum Paryża. Dziewięciogodzinne zwiedzanie miasta (w trakcie zwiedzania przejazdy metrem). Przejazd na Place Charles de Gaulle. Następnie: Łuk Triumfalny - pomnik narodowy, symbol Francji - i Champs-Elysées, cieszących się sławą najpiękniejszej ulicy świata, imponujący Place de la Concorde z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiet symbolizującymi największe miasta Francji. Zwiedzanie neoklasycznego kościoła La Madeleine. Spacer boulevard des Capucines na Plac Opery. Opéra Garnier to jeden z najpiękniejszych i największych teatrów muzycznych świata. Zwiedzanie muzeum perfum Fragonard. Spacer rue de la Paix do Place Vendôme, przy którym stoi m.in. słynny hotel Ritz. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

6. Dzień
Powrót do Polski.

Świadczenia:
- 3 noclegi w hotelu** na przedmieściach Paryża; 2-os. pokoje (możliwość 1 dostawki) z łazienkami

- wyżywienie: 3 śniadania kontynentalne, 2 kolacje w restauracjach FLUNCH (typu self-service) zgodnie z programem

- przejazd komfortowym autokarem

- opieka pilota

- ubezpieczenie KL i NW

Uwagi:
Bilety wstępu, rejs po Sekwanie i lokalni przewodnicy: ok. 65 EUR, bilety komunikacji miejskiej: ok. 25 EUR.

Dopłata do pokoju 1-os.: 390 PLN. Jeśli nie chcesz rezerwować singla, napisz do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Tak jak napisaliśmy w informacjach o nas, postaramy się znaleźć dla Ciebie towarzyszkę/towarzysza podróży.

Przejazdy po Paryżu środkami komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Zabronione są komentarze wulgarne, napastliwe, naruszające dobre imię osób i instytucji. Fellow Travel jest brandem gay-friendly. Szanujemy i popieramy emancypacyjne dążenia środowisk LGBT. Wszelkie napastliwe i szkalujące komentarze dotyczące gejów, lesbijek, biseksualistów i osób transseksualnych są zabronione i będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

 • Grecja

 • Hiszpania

 • Turcja

 • Bułgaria

 • Włochy

 • Egipt

 • Tunezja

 • Portugalia

 • Cypr

 • Maroko

 • Tajlandia

 
 
 
 
JA Content Slide Error: There is not any content in this category
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Home Objazdy Kraje Europejskie cz. 1 Francja Paryż I Zamki Nad Loarą
Smile Holiday

Fellow Travel należy do Smile Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Niepodległości 92/98, KRS 0000415277, NIP 527-267-53-29, REGON 146071320, Kapitał zakładowy 40 100,00 zł w pełni opłacony.

     Newsletter