Fellow Travel

nasza dewiza

Grecja Zachodnia I Wyspy Morza Jońskiego

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Stadion w Olimpii - Wyrocznia delficka - Ateny i Meteory - Korfu - ulubiona wyspa Sissi - Lefkada - legenda Atlantydy

Wyjątkowy program łączący zwiedzanie skarbów Grecji Zachodniej oraz Wysp Jońskich Korfu i Lefkady. Dla chętnych możliwość przedłużenia pobytu na Peloponezie. Niezapomniane widoki i piękno antycznej Grecji na długo pozostaną w pamięci.

 

 

Dla chętnych przedłużenie pobytu na Peloponezie. Jeśli chcesz skorzystać z oferty 7+7 skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Pomożemy wybrać Ci odpowiedni hotel.

Dzień 1 
Zbiórka na lotnisku na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do Patry/Araxos w Grecji samolotem charterowym.


Po przylocie spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w okolicy Patry, nad morzem. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Olimpii (lista UNESCO), zwiedzanie miejscowości, w której ponad 1000 lat temu odbywały się najważniejsze igrzyska panhelleńskie (do dziś przed każdą olimpiadą zapalany jest znicz olimpijski). Zwiedzanie Gimnazjonu, gdzie sportowcy przygotowywali się do zawodów, Świątyni Hery, Świątyni Zeusa, Pracowni Fidiasza oraz Stadionu. Następnie zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, w którym zgromadzono rzeźby z czasów greckiej i rzymskiej starożytności, jego zbiory zaliczane są do najwspanialszych w Grecji.

 

Przejazd na Lefkadę nowoczesnym mostem łączącym Rio-Andirio. W drodze do stolicy wyspy miniemy ruiny zamku Agias Mauras. Wybudowany ok. 1300 r. był wzorcem budowli obronnych epoki i jest jednym z najważniejszych obiektów średniowiecznych w Grecji. Następnie spacer po stolicy wyspy Lefkadzie. Miasto Lefkada jest położone wokół jeziora-morza, rezerwatu, w którym żyją chronione gatunki ptaków np. pelikany. Spacer uliczkami starówki z tradycyjną zabudową i mnóstwem zabytkowych kościołów, np. św. Spyrydon z XVII w., czy barokowy Ag. Nikolaos. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. (Przejazd ok. 400 km)

Dzień 3
Przejazd wzdłuż wschodniego wybrzeża przez miejscowość Nirikos - starożytną Lefkadę, gdzie zachowały się ruiny osady z czasów rzymskich do Nidri, malownicza trasa z pięknymi zatokami, licznymi plażami zawiedzie nas do uroczego kurortu, otoczonego od strony wschodniej plejadą wysp, z których najsłynniejszą jest Skorpios, należąca do rodu Onassis.

 

Kontynuacja objazdu wyspy przez popularne miejscowości turystyczne, m.in. Vassiliki - leżące nad rozległą zatoką na południu wyspy, znana jako jeden z największych w Europie ośrodków windsurfingu, czy Agios Nikita. Po drodze przerwy na zdjęcia malowniczych widoków i kąpiele na pięknych plażach wschodniego jak i u stóp klifów zachodniego wybrzeża.

 

Po południu przejazd do Igoumenitsy, przeprawa promowa na wyspę Korfu (ok. 1 godz. 30 min.) Zakwaterowanie w hotelu na Korfu, nocleg. (Przejazd ok.150 km)

Dzień 4
Zwiedzanie rozpoczyna wizytą w miejscowości Gastouri, w której znajduje się wspaniały pałac Achillion, wybudowany przez austriacką cesarzową Elżbietę (Sissi), będący w późniejszych czasach letnią rezydencją cesarza Wilhelma. Pałac słynie z pięknych ogrodów, w których znajduje się imponująca kolekcja rzeźb przedstawiających greckich bogów, bohaterów i mędrców.

 

Następnie zwiedzanie miasta Korfu. (Stare Miasto Korfu wpisane jest na listę UNESCO). Miasto to, podzielone na kilka regionów, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi starówkę z portem i fortyfikacją oraz słynną Liston, ulicę z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie i sklepy, ulubione miejsce spotkań turystów i wyspiarzy. Wjazd na punkt panoramiczny, aby zobaczyć Pontikonisi (Wyspę Mysią), która jest wizytówka Korfu.

 

Następnym etapem wycieczki jest północno-zachodnie wybrzeże wyspy i jej najpiękniejsza, "pięciopalczasta" zatoka Paleokastritsa. Możliwość plażowania, rejsu do grot morskich jak i wycieczki pieszej do XIII wiecznego monastyru Theotoku na szczycie niższego z dwóch cypli Paleokastritsy. Powrót do hotelu, nocleg. (Przejazd ok 100 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd w kierunku Joaniny. Joanina leży nad Jeziorem Pamwotis, na środku którego znajduje się wyspa Kira Frosinis, gdzie mieszkał Ali Pasza wraz ze swoim haremem. Nazwa wyspy pochodzi od imienia Greczynki, ukochanej Alego Paszy. Krótki spacer po mieście, przejdziemy przez piękną Starówkę z XII-XV, czas wolny na zakup pamiątek. Joanina słynie z niepowtarzalnych wyrobów ze srebra, jednych z najlepszych na świecie fajek oraz żabich udek jako przysmaku regionu.

 

Przejazd w okolice Kalambaki, zwiedzanie Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, św. Atanazy, założyciel najstarszego i największego klasztoru tzw. Wielkiego Meteoronu wzniósł się na skały na grzbiecie orła. Obecnie tylko dwa klasztory są ośrodkami życia monastycznego, pozostałe pełnią tylko funkcję muzealną (Uwaga! Konieczny skromny strój - okryte ramiona, długie spódnice/spodnie).


Przejazd na nocleg do Kalambaki. (Przejazd ok. 220 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Delf (lista UNESCO), miasteczka położonego wśród urwistych skał Parnasu. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości.

Zwiedzimy najciekawsze części antycznej wyroczni: m. in.: Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków zbudowany dla uczczenia zwycięstwa nad Persami pod Maratonem i wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5.000 widzów. Następnym punktem naszego programu jest wizyta w muzeum w Delfach - jednym z najatrakcyjniejszych muzeów archeologicznych Grecji. Przejazd do Aten, nocleg. (Przejazd ok 370 km)

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Aten - stolicy Grecji.

Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu - Świątyni Ateny Partenon. Następnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, monumentalną bramę Propyleje, świątynię Ateny Nike oraz Erechtejon ze słynnym krużgankiem. Następnym punktem programu będzie Muzeum Akropolu z którego przejdziemy na Agorę - starożytny rynek grecki oraz Forum z Wieżą Wiatrów. Podczas objazdu miasta zobaczymy świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Następnie przejdziemy pod parlament, aby zobaczyć słynnych gwardzistów greckich w tradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie zakończymy spacerem po Place. Nocleg w hotelu nad morzem, w okolicach Patry lub Loutraki (Przejazd ok. 200 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery:

- na lotnisko dla klientów powracających do kraju,

- do hotelu na Peloponezie dla klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy. Jeśli chcesz skorzystać z oferty 7+7 skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Pomożemy wybrać Ci odpowiedni hotel.

Wycieczki fakultatywne:
- Wieczór Grecki w Atenach lub Kalambace - ok. 30 euro,

- podczas pobyty na wyspie Lefkada i Korfu rejsy statkiem turystycznym do grot morskich czy na okoliczne wysepki (ceny podamy w późniejszym terminie).

Świadczenia

 

Cena obejmuje:

- przelot samolotem czarterowym do Patry,

- opłaty lotniskowe,
- zakwaterowanie - 7 rozpoczętych dób hotelowych,

- przejazdy klimatyzowanym autokarem lub busem,

- śniadania,

- program turystyczny,

- opiekę pilota,

- ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,

- biletów promowych i lokalnych przewodników,

- dodatkowych posiłków,

- innych wydatków osobistych.

Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie - ok. 110 EUR, wieczór grecki w Atenach lub Kalambace.

 

Zakwaterowanie w hotelach *** - wygodne pokoje 2-osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami, WC oraz klimatyzacją. W hotelu recepcja, restauracja i bar. Hotele położone są z reguły poza centrami miast, większość z nich nad morzem, niektóre z basenem.

 

Wyżywienie - śniadania kontynentalne wzmocnione, za dopłatą obiadokolacje.

Dodaj komentarz

Zabronione są komentarze wulgarne, napastliwe, naruszające dobre imię osób i instytucji. Fellow Travel jest brandem gay-friendly. Szanujemy i popieramy emancypacyjne dążenia środowisk LGBT. Wszelkie napastliwe i szkalujące komentarze dotyczące gejów, lesbijek, biseksualistów i osób transseksualnych są zabronione i będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

 • Grecja

 • Hiszpania

 • Turcja

 • Bułgaria

 • Włochy

 • Egipt

 • Tunezja

 • Portugalia

 • Cypr

 • Maroko

 • Tajlandia

 
 
 
 
JA Content Slide Error: There is not any content in this category
 
 
 
 
Jesteś tutaj: Home Objazdy Kraje Europejskie cz. 1 Grecja Grecja Zachodnia I Wyspy Morza Jońskiego
Smile Holiday

Fellow Travel należy do Smile Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Niepodległości 92/98, KRS 0000415277, NIP 527-267-53-29, REGON 146071320, Kapitał zakładowy 40 100,00 zł w pełni opłacony.

     Newsletter