Fellow Travel

nasza dewiza
contentmap_module
made with love from Joomla.it

Naturyzm

Idea naturyzmu

W ludzkim ciele nie ma nic złego, podłego, ani wstydliwego - nic co należałoby ukryć, zasłonić otoczyć tabu. Nie rodziliśmy się w ubraniu, wiec nie jest ono dla nas  naturalne. Ubranie -  pierwotnie osłona przed zimnem, deszczem, śniegiem -  z czasem stało się narzuconą normą kulturową, niezależną od rzeczywistego zapotrzebowania na "ochronny skafander". Ci którzy odrzucają obowiązkowość mundurków i - w sprzyjających warunkach - chcą poczuć swobodę nagiego ciała nazywają siebie naturystami. Bo wracają do stanu naturalnego, bez irracjonalnych tabu, za to w zgodzie z przyrodą. W tym dziale opisywać będziemy miejsca, w których naturyści (zwani też nudystami) są mile widziani, a które są wystarczająco interesujące, żeby Was zainteresować.

 

Platja d'Home Mort

Czy wiecie, gdzie w latach 80-ch powstała pierwsza, hiszpańska dyskoteka gejowska? W Sitges. To letnisko z pięknymi, szerokimi plażami przyciągało bohemę artystyczną pobliskiej Barcelony od ponad 100 lat.

Mantomata (Faliraki/Rodos)

To jedyna legalna i zagospodarowana plaża naturystyczna na Rodos. Zajmuje małą zatokę w pobliżu Faliraki. Jest czysta, zadbana i strzeżona, co znalazło swoje odbicie w przyznaniu jej Błękitnej Flagi.

Maspalomas (Gran Canaria)

To najbardziej znana i najrozleglejsza plaża naturystyczna świata. Ciągnie się kilometrami od Playa del Ingles w kierunku południowo-zachodnim. Choć przyjęło się, że naturystyczna jest centralna część tej plaży, to golasy zaanektowały każdy jej skrawek.

Es Cavallet (Ibiza)

Ibiza cieszy się zasłużoną sławą jednego z najbardziej rozrywkowych miejsc letniego wypoczynku w Europie. Beztroska atmosfera zabawy i tolerancji przyciąga na wyspę dziesiątki tysięcy gejów, lesbijek i trans.

Reklama

Jesteś tutaj: Home Przewodnik Naturyzm
Smile Holiday

Fellow Travel należy do Smile Holiday Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy Al. Niepodległości 92/98, KRS 0000415277, NIP 527-267-53-29, REGON 146071320, Kapitał zakładowy 40 100,00 zł w pełni opłacony.

     Newsletter